На 21.05 в ММЦ Приморско НСФЕБ – КНСБ проведе своя Федерален съвет. Основен акцент на тазгодишното издание на събитието бе новата политическа реалност в България и основните и неотложни мерки в сектор енергетика. Дискутираха се очакванията по предстоящите промени в БЕХ и по какъв начин ще се преструктурира с оглед изпълнение мерките по ПВУ. Коментираха се социалните мерки които държавата ще предприеме към заетите в трите въглищни региона Перник, Кюстендил и Стара Загора. Направен бе преглед на състоянието във всички енергийни дружества където НСФЕБ е представено. Набелязаха се конкретни мерки за действие в случай на ескалация на напрежението в определени фирми от електроенергетиката. Обсъдени бяха някои вътрешносиндикални теми относно текущата работа на федерацията. Съветът завърши със ангажимент на всички за своевременно информиране там където има нужда от спешна реакция.